s
s
Sections
Sections
Search
Subscribe

Redwood Empire All-League selections for fall sports


HIGH SCHOOL CROSS COUNTRY

North Bay League

Boys first team

Ramon Cruz, sophomore, Montgomery

Carson Kimball, senior, Maria Carrillo

Luca Mazzanti, junior, Santa Rosa

Daniel Pride, junior, Santa Rosa

Matt Salazar, senior, Casa Grande

Jordan Scobey, senior, Maria Carrillo

Rob Swoboda, junior, Ukiah

Girls first team

Aimee Armstrong, freshman, Maria Carrillo

Cecilia Avelar, senior, Maria Carrillo

Adria Barich, senior, Casa Grande

Kasey Braun, sophomore, Cardinal Newman

Aimee Holland, senior, Santa Rosa

Sydnie Rivas, sophomore, Maria Carrillo

Delaney White, senior, Santa Rosa

HIGH SCHOOL FOOTBALL

NORTH BAY LEAGUE

Note: The following names were omitted from the all-league team that was published in The Press Democrat sports section on Jan. 9.

Second-team defense

Lucas Campos, Windsor, defensive back, senior

TJ Epps, Maria Carrillo, defensive back, junior

Kaleo Garrigan, Casa Grande, defensive back, senior

Anthony Rea, Windsor, defensive back, senior

Caleb Allen, Ukiah, lineman, junior

Elijah Chirco, Casa Grande, lineman, senior

Casey Corcoran, Rancho Cotate, lineman, senior

John Kirby, Maria Carrillo, lineman, senior

Lee Magers, Montgomery, lineman, senior

BAY FOOTBALL LEAGUE

Most Valuable Player

Addison Gumbs, junior, Stellar Preparatory

Offensive Co-MVPs

Tavita Mailau, senior, Stellar Preparatory

Nate Kelly, sophomore, Harker School

Defensive Co-MVPs

Anthony Contreras, sophomore, Harker School

Isaac Dozier, senior, Emery

First team

Dominic Pedersen, senior, Saint Vincent de Paul

Will Tarrant, senior, Saint Vincent de Paul

Nick Vollert, senior, Saint Vincent de Paul

Datoine Attaway, senior, Stellar Preparatory

William Mailau, junior, Stellar Preparatory

Tyjalon McCray, senior, Stellar Preparatory

Daniel Stevens, senior, Stellar Preparatory

Derek Tillis, senior, Stellar Preparatory

Demonte Aleem, freshman, Harker School

Johnathon Keller, senior, Harker School

Jadan McDermott, sophomore, Harker School

James Pauli, sophomore, Harker School

Tristan Boren, senior, California School for the Deaf

Brandon Duran, junior, California School for the Deaf

Cameron Roberts, senior, Emery

Second team

Connor Carr, senior, Saint Vincent de Paul

Michael Davis, junior, Saint Vincent de Paul

Nick Murphy, junior, Saint Vincent de Paul

Anthony Bostic, sophomore, Stellar Preparatory

Eric Cato, senior, Stellar Preparatory

Marcus Phillips, sophomore, Stellar Preparatory

William Vehikite, freshman, Stellar Preparatory

Deshawn Wilson, sophomore, Stellar Preparatory

Jalen Clark, sophomore, Harker School

Saketh Gurram, junior, Harker School

Will Park, junior, Harker School

Trenton Thomas, senior, Harker School

Angel Lara, junior, California School for the Deaf

Esau Zornoza, junior, California School for the Deaf

Kevian Byrd, senior, Emery

HIGH SCHOOL GIRLS GOLF

SONOMA COUNTY LEAGUE

Player of Year

Madison Beckett, senior, Analy

First Team

Haley Windsor, senior, Analy

Katie Morita, junior, Analy

Sarah Jane Catarozoli, junior, Petaluma

Hannah Mae Cronin, junior, Healdsburg

Lily Diamond, sophomore, Elmo

Honorable Mention

Lily Catarozoli, freshman, Petaluma

Ryleigh Norgrove, junior, Healdsburg

McKenna Lamb, junior, Analy

HIGH SCHOOL GIRLS TENNIS

SONOMA COUNTY LEAGUE

Jade Wight, Analy

Hannah Caruso, Analy

Quianna Stodder, Analy

Emma Stanfield, Sonoma Valley

Brenda Maldonado, Sonoma Valley

Kim Garcia, Petaluma

Grace Slembrouck, Petaluma

Maja Trimble, Healdsburg

Joy Risley, El Molino

Coach of the year: Monte Delozier, El Molino

Note: All-league teams are selected by coaches. The all-league team for SCL cross country will be published once The Press Democrat obtains that list.